KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873042
nr 1587 3042
Eva Svennergård
(f. 1949), Sverige
Oljemålning, "Kattfåtöljen". Signerad, daterad 1993. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x24 cm
Eva Svennergård, svensk bildkonstnär född 1949.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:10:28
28/11 11:30:57
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer